Leave a comment

قارچ صدفی خوراکی

یکی از قارچ های خوراکی مورد علاقه بسیاری از افراد، قارچ صدفی است. بیش تر آن ها متعلق به جنس پلورتوس استراتوس می باشند. این نوع قارچ، یکی از قارچ های خوراکی لذیذ بوده که در مناطق شمالی، و تقریبا همیشه روی تنه درختانی که مرده اند دیده می شوند. هم چنین این قارچ را می توان روی بسیاری از بسترها کشت داد بنابراین فروش تجاری آن امکان پذیر است. در طبیعت، این گونه قارچ ممکن است دراکثر فصول روی تنه مرده درختان دیده شود اما ماه مارس و نوامبر یعنی بهار و پاییز زمان هایی هستند که بیش تر نمایان می شوند.

گونه های قارچ صدفی پلوروتوس توسط رنگ اسپور، اتصال جیل ها و بسیاری موارد دیگر طبقه بندی و از هم قابل تمایز هستند. آن ها همچنین در طبیعت روی چوب تنه درختانی که افتاده اند نیز رشد می کنند. اسم آویستر از اندام سفید رنگ صدف مانند آن گرفته شده نه از مزه آن. طعم گونههای مختلف قارچ صدفی از خیلی تند تا خیلی ملایم متفاوت است بعضی اوقات طعمی شیرین داشته با بویی شبیه به شیرین بیان. هم چنینی بافت گونه های مختلف از لحاظ نرمی و زبری درجه های مختلفی دارند.هم چنینی این ویژگی بر اثر زمانی که شما آن را می چینید نیز می تواند تغییر کند. . بطوری که در فصول سرد سال بافت آن ها قابل جویدن تر است.

تناقض هایی در رابطه با اینکه قارچ صدفی چه نامیده شوند وجود دارد. پلورتوساوستراتوس در شمال آمریکا در حداقل سه جنس که شامل پلوروتوس استراتوس، پلورتوس پولمناریوس و یک گونه مشابه دیگر هستند و روی تنه درختان پاپولوس رشد می کند که پلوروتوس پاپولینوس نامی ده می شود.پلوروتوس استرائتوس و پلورتوس پولمیناریوس را به سختی می توانید از هم تشخیص بدهید.شکلاندام خوراکی جوان پلوروتوس پولموناریسو در حقیقت کشیده است همانطور که از نام آن می توانید حدس بزنید. و پلوروتوس استراتوس های سفید بیش تر شاخه شاخه و منشعب شده اند.

در واقع می توان گفت بهترین روش تشخیص این دو گونه قارچ صدفی از هم، زمان رویش آن ها می باشد به این ترتیب که پلورتوس استرآتوس در اواخر پاییز و زمستان در اروپا و شمال امریکا روییده در حالی که اندام های خوراکی پلورتوس پولمناریوس از وسط تابستان تا اوایل پاییز روی تنه ها تشکیل می شوند.

علارقم چیزی که در مورد این گونه شنیده و یا خوانده اید، تعدادی از جنس ها وجود دارند که پایه محکمی دارند. یک از جالب ترین گونه قارچ صدفی پلورتوس الانگاتیپس است که به حالت بسیار جالب و متفاوتی به تنه درخت متصل است. هم چنین یک جنس دیگر نیز وجود دارد به نام پلورتوس دراینوس که در قسمت پایه یک حلقه نیز دارد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *